Çorum Valiliği’nde, Açık Kapı Bürosu’nun hizmete başladığı bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada” Vatandaşlarımızın talep ve önerilerini alarak hızlı ve etkin şekilde çözmek için Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan Açık Kapı Projesi ilimizde uygulamaya başlıyor.” denildi.
 
Çorum Valiliği 1. Ek Binası giriş katında Açık Kapı Bürosu’nun hizmet vermeye başlanacağının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
“Vatandaşlarımızın talep ve önerilerini alarak hızlı ve etkin şekilde çözmek için Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan Açık Kapı Projesi ilimizde uygulamaya başlıyor.
 
Açık Kapı Projesi kapsamında oluşturulan ve Valiliğimiz 1. Ek Binası giriş katında halkımıza hizmet verecek olan Valiliğimiz Açık Kapı Bürosu, bugün Vali Yardımcımız Dr. Ayhan Özkan’ ın katılımıyla törenle açıldı. Açılış töreninde daire amirleri de hazır bulundular.
 
Valiliğimiz Açık Kapı Bürosunun açılışından sonra bir konuşma yapan Vali Yardımcımız Ayhan Özkan, “ Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan bu Açık Kapı Projesi ile vatandaşımızın taleplerinin yerinde değerlendirilmesi, kısa sürede çözüme ulaştırılması, devlet ve vatandaş arasındaki güven ortamının pekiştirilmesi amaçlanmıştır. Bu kapsamda beş personelimizi görevlendirdik. Eğitime gönderdik. Dört personelimiz de yedekleri olacak şekilde eğitimlerini aldılar. Tüm kamu kurumlarımızda da bir asil ve bir yedek olmak üzere yüz personel görevlendirdik. Tüm vilayetlerde olduğu gibi ilimizde de Valiliğimiz giriş katında hizmet verilecek. Bu güzel hizmetin tüm Çorumlulara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
 
Milletin Kapısı sloganıyla 81 ilde uygulanması planlanan projede Bakanlığımız tarafından eğitim verilen personellerimiz görev alacak. Açık Kapı bürolarında şikâyet ve talepler alınarak şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza mihmandarlık hizmeti de verilecek.
 
Valiliğimiz 1. Ek Binası giriş katında hizmete başlayacak olan Açık Kapı Bürosu, vatandaştan gelen tüm şikâyet ve talepleri dinleyerek elektronik ortamda ilgili kurumlara yönlendirecek. Ayrıca acikkapi.gov.tr adresinden bireysel olarak müracaat yapılabilecek. Başvurular kaydedildikten sonra cep telefonlarına mesaj yoluyla başvuru numarası gönderilecek.
 
Hizmetlerde vatandaş memnuniyetini arttırmayı amaçlayan proje kapsamında şikâyetlere 7 gün içinde cevap verilecek. Taleplerle ilgili yapılan çalışma ve sonuçlar vatandaşa mesaj yoluyla bildirilecek.