Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından, Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale gelen aşure ikramı bu yılda devam etti.

Kamyoncular Garajında Cuma namazının ardından üyelere aşure ikram edildi. Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, yaptığı açıklamada, Muharrem ayı dolayısıyla düzenledikleri aşure gününe yoğun katılım olmasının kendilerini sevindirdiğini ifade etti.

BAŞKANDAN BİRLİK MESAJI

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, geleneksel hale gelen ve bu yıl beşincisini düzenledikleri aşure programı ile kamyoncu ve nakliyeci esnafımız ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şoför ve nakliyeci esnafımız bugün bizleri yalnız bırakmayarak, yoğun ilgi gösterdi. Bu gibi etkinliklerimiz üyelerimizin, dostlarımızın ve esnaflarımızın katılımlarıyla anlam kazanıyor. Allah birlik ve beraberliğimizi her zaman daim kılsın. 

ŞOFÖR ESNAFI YİNE UNUTULMADI

Şahin, “Birlik ve beraberliğimizi daha diri tutmak için hepimizin bir arada olması lazım. Ayrıca vatanı ve milleti için şehit düşmüş askerlerimiz içinde aşure dağıtımı öncesinde mevlit okuttuk” dedi. Programa katılanlara mevlidin ardından önce pide, daha sonra da aşure ikram edildi. Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, aşure kazanının başına geçerek şoför ve nakliyeci esnafına kendi elleri ile aşure ikramında bulundu. Bu arada, Çorum Şeker Fabrikası’nda pancar alımında bekleyen şoför ve nakliyeci esnafı ile 32 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Üyelerine de Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası görevlileri tarafından aşure ikram edildi.

SEVGİ, HOŞGÖRÜ VE KARDEŞLİK

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, birlik ve beraberlik günleri olan Muharrem ayında bu gibi etkinliklerle saygı, sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığını söyledi. Aşure etkinlikleri ile bu duyguların sergilendiğini ifade eden Şahin, şehitlere de Allah’tan rahmet diledi. Şahin, Kamyon Garajında gerçekleştirilen aşure etkinliğinde yaptığı konuşmada, şoför ve nakliyecilerin programa katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şahin, “Aşuredeki lezzet gibi dostluk, kardeşlik ve birlikteliğin o güzel tadını bir kez daha tatmış olduk” dedi. Şahin, “Aşure, farklı ürünlerin bir araya gelerek yapılan kültürel bir tattır. Muharrem ayının birlik beraberliğe tıpkı aşurede olduğu gibi olmasını diliyorum. İslam âleminde akan kanın durmasını, ülkemizde birlik beraberliğe vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.