CHP’nin 24 Haziran erken seçimleri 600 kişilik milletvekili adayları belli olurken, Çorum’da ise listenin başına Tufan Köse yerleştirildi.

CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından CHP’nin milletvekili aday listesi belli oldu. 16 aday adayının başvuruda bulunduğu CHP’nin Çorum listesinde ilk dörde giren isimler de netleşti.

İYİ Parti Parti’ye geçen 15 vekil arasında yer alan daha sonra ise partisine geri dönen milletvekili Av. Tufan Köse listenin başında yer aldı. CHP’nin Çorum milletvekili aday listesinin ikinci sırasına ise İl Genel Meclisi Üyeliğinden istifa ederek, aday adaylık başvurusunda bulunan Av. Burçin Solmaz Polat yer aldı. Listenin üçüncü sırasında ise eski İl Başkanlarından Gürsel Yıldırım yer bulurken, listenin son sırasına ise Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ederek, aday adaylık başvurusunda bulunan iş adamı Mehmet Tahtasız yerleştirildi.