CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmesi ile Karabük’teydi. Geçtiğimiz hafta Karabük’e giden CHP’li Köse, burada yaptığı ziyarette, çeşitli sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek, partisinin ekonomik kriz karşısında ki politikalarını ve çözüm önerilerini anlattı.  

Türkiye’nin ağır ekonomik krizden geçtiğini belirten Köse, parti yönetimi tarafından hazırlanan bu çalışma programı kapsamında 81 ilde, sivil toplum, meslek, işçi-işveren örgütleri ile bir araya gelerek toplantı yapacaklarını ifade etti.

Karabük’teki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Köse, ekonomik krizin en fazla etkilenen kesimleri olan bu kuruluşları ziyaretlere öncelik verdiklerini ve bu örgütlerle yapılan toplantılarda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna açıkladığı “Ekonomik Krize Karşı 13 maddeyi”   burada paylaştıklarını ifade etti.

81 ilde oluşturulan ekonomi heyetleri ile, “yaşanan bu ağır ekonomik kriz karşısında ülkemizin ve milletimizin yanındayız” diyeceklerini ifade eden Köse, bu süreçte mutlaka ortak akılla hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti.  

Ekonomik krizin üreticiden, tüketiciye, toplumun her kesiminde ciddi şekilde hissedildiğini belirten CHP’li Köse şunları söyledi: “üretimden koparılan bir Türkiye, israf ekonomisi ve bunun faturası vatandaşa kesilmek isteniyor. Bugün yaşanan tablo maalesef budur.”

Ülke bu derin krizden nasıl çıkar?  Bunun cevabını bulmak için sivil toplum kuruluşlarının kapısını çaldıklarını vurgulayan Köse, Anadolu’nun dört bir yanında gezerek, Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkla, üreticiyle, sanayici ile toplumun her kesimi ile beraber çözüm yolu arayacaklarını ifade etti.

CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin,  Karabük İl Başkanı, İlçe Başkanları ve Parti Yöneticilerinden oluşan heyetle ziyaretlerini gerçekleştiren Köse, Karabük Ticaret Odası, Karabük Esnaf Kefalet Kooperatifi, Safranbolu Esnaf Kefalet Kooperatifi, Safranbolu Ticaret Sanayi Odası, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret etti.