İyi Parti Osmancık İlçe Başkanı Mustafa Boyacı 31 Mart´ta yapılacak seçimde oy kullanacak seçmenlere uyarıda bulunan bir basın açıklaması yaptı.
Boyacı vatandaşların cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için uyarılarda bulunan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “31 Mart 2019 Yerel Seçimler ülkemiz için önemli bir gündür. Yerel yöneticilerimizin seçileceği bu seçimin adil, kuşkuya yer olmayan güvenli bir ortamda yapılmasını istiyoruz.
Halk arasında, basında, televizyonlarda seçim sonuçlarını etkilemek, yönlendirme çabalarını duyuyoruz. Bu seçilecek yöneticileri şaibe altına alır ve bu demokrasinin temel anlayışına aykırıdır. Bu konuda yetkililere, adaylara parti yöneticilerine, seçmenlerimize büyük görevler düşmektedir.
Yasaya aykırı olarak seçimi, seçim sonucunu etkilemeye çalışmak suçtur. Yüksek Seçim Kurulu son aldığı kararla oturmadığı yerde oy kullanmak üzere başvuran seçmenlerin oy kullanamayacağını ayrıca tespit edilen kişilere para cezası uygulanacağını açıkladı. Seçmenlerimizin zor durumda kalmaması için gereği yapılmalıdır. Ülkemizin demokratikleşmesi için bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır.”