Bayat Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu Aşure Günü etkinliği büyük ilgi gördü. 
Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlarken, açılış konuşmasını Okul Müdürü Eren Davul yaptı. Aşure duasının ardından Derviş sofrasında aşure ikramı ile devam eden program, tüm öğrencilerimize aşure dağıtımı ile son buldu. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programa ilçemiz Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Akmaz, İlçe Jandarma Komutanı Sedat Erdaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Uçar, şube müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Programın ardından okul tanıtımları kapsamında Atatürk İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu idareci öğretmen ve öğrencileri Aşure dağıtarak Aşure hakkında bilgi verirken okullarının tanıtımını gerçekleştirdi.
Okul Müdürü Eren Davul programın düzenlenmesinde emeği geçen idareci arkadaşları ile okul öğretmenleri Ayşe Uçar ve Döndü Kiremitçi’ye teşekkür etti.