Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl kutlanan “Gazeteciler ve Basın Bayramı” etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Oğuzlar Belediyesi Altınkoz Sahil Restoran’da başkan Muzaffer Yıldırım’ın konuğu olan basın mensupları bir arada sohbet etme imkanı buldu. Oğuzlar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen program Obruk Barajı kıyısındaki Altın Koz Tesisleri’nde gerçekleşti. 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü nedeniyle organize edilen programa Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Örgel, Recep Mebet, Ali Özdemir, Bilal Çevrim ve Cemiyet Kurucu Üyesi Nihat Karalar ile cemiyet üyeleri ve aileleri katıldı. Obruk Barajı sahilinde doğa yürüyüşü yapan katılımcılar, sürat teknesiyle baraj gölünde gezintiye de çıktılar.

SAHİL YOLU BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Oğuzlar’ın daha iyi bir yer haline gelmesi için elinden geleni yaptığını belirten Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, eldeki imkanları en iyi şekilde kullanarak hizmeti vatandaşlara ulaştırmak istediğini anlattı. Oğuzlarda turizmin gelişmesi için adımlar atmaya çalışıldığını belirten Başkan Yıldırım, ilk olarak ilçeye bir butik otel açılması gerektiğini anlattı. Butik otelin yapılmasının ardından sahip kenarına bungalov evler yapmayı planladıklarını belirten Başkan yıldırım, vatandaşların ırmak kenarında dinlenme imkanını bulabilmeleri onların misafir edilebilmesinin ilçeye büyük katkısı olacağını anlattı. 20 gün içinde sadece restoran bölümüne binin üzerinde misafir geldiğini dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, sahip yolunun düzenlenmesi ile birlikte gelen misafir sayısının da artacağını, bu yolun ilçeleri birbirine daha iyi bağlayacağı gibi gelişimi de artıracağını kaydetti.

OĞUZLAR’IN İNCİSİ: ALTIN KOZ

Anitta Otel eski Genel Müdürü Uğur Kale’nin işletme müdürlüğünü üstlendiği Altın Koz Restoran’da öğle yemeği yiyen basın mensupları, serbest zaman diliminde ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi aldılar. Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü’nü tebrik eden Muzaffer Yıldırım, Oğuzlar Belediyesi’nin bölgede yürüttüğü projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Oğuzlar Belediye Başkanı Yıldırım’a Cemiyet Başkanı Erzen ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdemir tarafından hediye takdim edildi.

Çorum Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle gerçekleşen gezi, yapılan ikramların ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.