Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçedeki yatırımlar ve faaliyetler hakkında mahalle muhtarlarını bilgilendirdi.

Başkan Karataş, mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından muhtarlar ile istişare toplantısı yapan Karataş, mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

ALT YAPI TAMAM, SIRA ASFALTTA

Yapılan çalışmalar ile ilgili de muhtarları bilgilendiren Karataş “Göreve başladığımızda şehrimizin yıllardır biriken tüm problemlerini ele aldık. Yaklaşık 120 maddelik bir çalışma haritası çıktı. Bir öncelik listesi belirledik ve şehrimizin gelişmesi, büyümesi için olmazsa olmaz meselelere öncelik verdik.” dedi.

Bu süreçte ilçenin doğalgaz, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, elektrik hatlarının yapıldığını belirten Karataş, bu senenin yaz sezonunda çalışma yapılan cadde ve sokakların asfaltlanacağını ifade etti.

YÜZME HAZUVU İLE KENT PARK İNŞAATI BAŞLADI

Osmancık’ın çehresini değiştirecek iki büyük projenin daha inşaatına başlandığını kaydeden Karataş “Eski Garaj ve Sebze Pazarı bölgesi artık kullanım ömrünü doldurmuş dükkanların olduğu, büyük bir bölümü atıl, mezbelelik olmuş bir alan olarak şehrimize yakışmayan bir görüntüsü vardı. Hemen Kızılırmak’ın kenarında, bir tarafında Koyunbaba Köprüsü, bir tarafında Osmancık Kalesi ile değerlendirildiğinde şehre değer katacak bir alan. Buraya 55 dönüm büyüklüğünde Kent Park yapıyoruz. İçerisinde eski Osmancık evlerinden oluşan turistik bir çarşının da olacağı bu park tamamlandığında Osmancık bölgede bir cazibe merkezi haline gelecektir” diye konuştu.

Karataş, Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Merkezinin de 2018 içerisinde tamamlanarak açılışının yapılacağını belirtti.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TAMAMLANIYOR

Osmancık’ın kalkınması için en büyük etken olarak görülen Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Karataş “Organize Sanayi Bölgesi şehrimizde en büyük kalkınma hamlesidir. Burada kurulacak fabrikalar ilçemize tersine göçü de başlatacaktır diye umuyoruz. Çünkü burada ciddi bir istihdam alanı oluşacak. Şu anda alt yapısı tamamlandı. Doğalgaz hatları da tamamlandı. Yalnızca elektrik hatları kaldı, o da tamamlandığında yolları parke taşı yapılacak ve arsalar yatırımcılara teslim edilecek” dedi.

İÇME SUYU BARAJINA ARITMA TESİSİ İNŞA EDİLECEK

Şehrin içme suyu ihtiyacının karşılanması için Dereboğazı mevkisinde inşa edilen İçme Suyu Barajının tamamlandığını belirten Karataş, arıtma tesisinin de ihale aşamasında olduğunu kaydetti.

Turizm alanında yapılan çalışmalardan da bahseden Karataş, Osmancık Kalesi ve Koyunbaba Köprüsü’nün restorasyonunun yıl içerisinde tamamlanacağını belirterek Kızılırmak Islah ve Çevre Düzenlemesi ile Kent Park Projesinin turizme hız kazandıracağını ifade etti.