Osmancık’ın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden  Osmanlı Sadrazamı Baltacı Mehmet Paşa’nın yaşamından gerçek kesitlerin yer aldığı ‘Baltacı Mehmet ve Katerina’ adlı oyun, sanatseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

Fahri hemşehrimiz yazar Türker Kurugül’ün kaleme aldığı, Devlet Tiyatrosu Emekli Sanatçısı, Yönetmeni ve Eğitmeni Celal Bıyıklı’nın yönettiği tiyatro oyunu ‘Baltacı Mehmet ve Katerina’, kısa süre sonra tiyatro sahnesinde yerini almaya hazırlanıyor. Baltacı Mehmet Paşa’nın hayatı, başarıları ve savaşa dair gerçeklerin konu edildiği ‘Baltacı Mehmet ve Katerina’ isimli müzikal 14 Ekim 2018 Pazar Günü Saat:20.00’da Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi 1900 koltuk kapasitesine sahip Osmangazi Salonu’nda sahnelecek. 

“OSMANCIK TARİHİ BİR DEĞER”

Fahri hemşehrimiz yazar Türker Kurugül Osmancık halkına selamlarını ileterek “Osmancık tarihi bir değer. Bu değere layık olmak, benim için bir gurur. Sizin vasıtanızla tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İnşallah bir programda yine bir araya gelip, Osmacıklı hemşehrilerimle hasret gideririz.”ifadelerini kullandı. 

Osmancık’ın yetiştirdiği şahsiyetlerden Osmanlı Sadrazamı Baltacı Mehmet Paşa’nın hayatını konu alan ‘Baltacı Mehmet ve Katerina’ isimli eseri kaleme alan fahri hemşehrimiz Türker Kurugül’e Osmancık Kültürüne verdiği önemden dolayı teşekkür ederiz.