Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri hemşerimiz Doç. Dr. Asım Balcı, Ankara’nın büyük ilçelerinden biri olan Altındağ’dan Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunmuştu…

AK Parti’de belediye başkan adayları cumartesi günü açıklanacak. İlk etapta kesinleşen 30’u aşkın il ve ilçenin belediye başkan adayları duyurulacak. Saat 13. 00’deki törende isimleri bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Adaylığı kesinleşen isimlere genel merkezden haber gitmeye başladı. Ankara’da herkesin konuştuğu bir aday listesi kulislerde dolaşıyor. Genel merkezden sızdığı söylenen ve ‘kesin’ denilen listede Ankara büyükşehir belediyesinin yanı sıra Keçirören, Yenimahalle, Etimesgut, Sincan, Altındağ ilçeleri yer alıyor.

Kulislerde dolaşan listede Ankara ilçeleri için ismi geçen belediye başkan adayları arasında hemşerimiz Doç. Dr. Asım Balcı’da yer alıyor.

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı süreci içinde Altındağ Belediye Başkanlığı aday adaylığına bulunan hemşerimiz Doç. Dr. Asım Balcı’nın adaylığı kesinlik kazandı.

Edinilen kulis bilgilerine göre, Ankara ilçeleri için ismi geçen belediye başkan adayları arasında yer alan bir diğer hemşerimiz ise Mamak İlçe Başkanlığını yürüten İş Adamı Muhammed Abdullah Özer oldu.

 

Asım Balcı Kimdir?

1971 yılında Çorum Osmancık’ta doğumlu olan Asım Balcı, 1992’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Doç. Dr. Asım Balcı, Yüksek Lisansını ABD’deki University of Kentucky’de tamamladı. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktorasını bitiren Balcı, bir süre Muğla Üniversitesinde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev aldı.
Selçuk Üniversitesi Öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında da Türksat A.Ş. de e-Devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürüttü.
Son olarak, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapan Doç. Dr. Balcı, birçok AB projesinde de yer aldı. Asım Balcı’nın çok sayıda yayınlanmış makale ve kitabı bulunuyor. İyi düzeyde İngilizce bilen Doç.Dr. Balcı, evli ve iki çocuk babası.