Türk Silahlı Kuvvetleri TSK’nın Afrin’e düzenlediği ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik ve polislerimize destek amaçlı Osmancık Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen kermes büyük ilgi gördü.

Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerin ve Polisler için;  Osmancık Ak Parti Kadın Kolları teşkilatı; el emeği göz nuru, özenle yaptıkları yiyecekler ile Ülkemizin sınır güvenliğini tehdit eden teröristleri yok etmek için canlarını feda eden tüm askerler ve polisler için destek amaçlı kermes etkinliği düzenlendi.

Eski Hükümet konağı Bahçesinde Ziraat Bankası yanında düzenlenen kermese; Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Osmancık İle Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd. Yzb. Yaşar Oğuz Yılmaz, Çorum Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Günay, Çorum Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Osmancık Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, Osmancık Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel, Osmancık Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yunus Güngör, daire amirleri ve çok sayıda davetliler ile birlikte vatandaş katılım sağladı.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş;  ‘Analardan Ana Kuzularına Destek’ sloganıyla bugün Suriye’de görev yapan Mehmetçiğimizin ve Polislerimizin yanında olduğunu göstermek için bir kermes düzenleniyor. Bu organizasyonda görev alan, emek veren tüm kardeşlerimize tebrik ediyorum kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan; “ Bugün Afrin’de Mehmetçiğimiz büyük bir mücadele verdi.  Bugün biz de Osmancık halkı olarak Osmancık kadınları olarak bu mücadeleye destek olmak amacıyla böyle bir kermes düzenlenmiş bulunmaktayız. Bugün burada emeği geçen tüm kadınlarımıza İlçe Kaymakamı olarak teşekkür ediyor tebrik ediyorum” dedi.

Kalabalık katılımla gerçekleşen kermes yapılan dua ile açılış kurdelesi protokol tarafından hep birlikte kesildi.

Osmancık Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör; “ Mehmetçik söz konusu olduğu zaman, işte burada manevi duygularımız ortaya çıkıyor. Biz bu bağlamda hiç düşünmeksizin yardıma hemen koşuyoruz. Biz bunları daha önce yaşadık. Bunu birebir askerimize desteğimizi göstermek için Suriye sınırında Kilis’e kadar gittik. Bu maneviyat ayrı bir değerdir. Hakikaten, yaşanmayınca bilinmiyor. biz her şeyin güzel olanını, Mehmetçik için, vatan için, bayrak için olması gerekenin yapıldığını düşünüyoruz. Bunun için hepinizi kutluyorum. Bu organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizin ellerine sağlık” dedi.

Çorum Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir; “Osmancıklı Hanım kardeşlerimi, öncelikle de Ak Parti Osmancık Kadın Kolları Başkanım Fazile Hanım’ı tebrik ediyorum. Biz Anadolu kadınları olarak yapılacak en güzel davranışlardan birini seriliyoruz. Belki Mehmetçikle birlikte cephede nöbet tutamıyoruz, birebir yan yana duramıyoruz ama dualarımızla ve emeklerimizle yanlarımızda olduğumuzu, her anlamda destek olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bugün burada ilk başlangıcı yaptık, yarın bir başka ilçemizde veya Türkiye’nin başka bir köşesinde hanım kardeşlerimiz bu tür etkinliği yaparak, Mehmetçiğimize desteğimizi gösterecektir. Dualarımızla ve emeklerimizle her daim yanlarındayız” dedi.

Osmancık Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fazile Gülden Tökel; “Zeytin Dalı harekatında görev alan Mehmetçiğimizin, Polisimizin, Güvenlik Güçlerimizin arkalarında analarının olduğunu, ana kuzularına sahip çıktığımızı, hiçbir zaman onları unutmadığımızı hatta fiiliyat olarak da bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündüğümüz için arkadaşlara bu teklifte bulunduk. Onlarda hiç düşünmeden ve yüksünmeden teklifimize ‘tabi ki olur’ dediler. Bu işi üslendik. Hep bir elden bu işi üslendik kotardık. En samimi duygularımızla vatanımız milletimiz sağ olsun bayrağımız dalgalansın, şahadet şerbeti içen şehitlerimizin makamı yüksek olsun. Rabbim onların şefaatlerine bizi nail eylesin, ailelerine sabır versin. Gazilerimiz acil şifalar versin. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve buraya davetimize icabet edip bizi kırmadığınız için misafirlerime saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İki gün sürecek olan Analardan Ana Kuzularına Destek amaçlı kermeste yapılan konuşmaların ardından, hanımların el emekleri pasta, börek, çörek, gözleme, tatlı ve birçok ürün vatandaşlara satışa sunuldu.