471 kişilik 2018 yılı kaymakam kararnamesi, Resmi Gazetede yayımlandı. Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan’ın yeri değişmedi.

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi de bu gün Resmi Gazete’de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan basın duyurusuna göre 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amiri’nin görev yerleri değiştirildi. Buna göre Denizli-Serinhisar Kaymakamlık görevini yapmakta iken İçişleri Bakanlığı tarafından İlçemiz Osmancık’a Şubat 2018’de Kaymakam olarak görevlendirilen Hakan  Alkan ilçe kaymakamlığına asaleten atandı.

Çorum’a iki vali yardımcısı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Çorum’a iki yeni vali yardımcısı atandı.

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Çorum’a iki yeni vali yardımcısı atandı. Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi Çorum Vali Yardımcısı oldu.

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı (Karar Sayısı: 2018/157)

HAKAN ALKAN KİMDİR?

Resmi Gazetede yayımlanan son kararnameyle Osmancık Kaymakamlığına atanan Hakan Alkan 1978 yılında Afyonkarahisar´da dünyaya geldi.

2002 yılında İçişleri Bakanlığı´nın açmış olduğu kaymakamlık sınavını kazanan Hakan Alkan, 2003 yılında Kastamonu´da Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Sırasıyla Kastamonu’nun Pınarbaşı, Çatalzeytin, Tosya ilçeleri ile Isparta’nın Aksu ilçesinde kaymakam vekilliği yapan Hakan Alkan, 2004 yılında Milli Güvenlik Akademisi´ne katılarak, yurtdışı stajı için, Almanya Stutgart merkezli Schwäbisch Hall´deki Goethe-Institut ´de sekiz ay dil kursuna, üç ay da Kaymakamlık ve Belediye kurslarına katıldı.

Konya’nın Akören, Tunceli’nin Çemişgezek, Rize’nin Fındıklı Kaymakamlığı ile Van Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan Hakan Alkan, 2014 tarihinde İçişleri Bakanlığı müşterek kararnamesi ile Denizli’nin Serinhisar Kaymakamlığına atandı.

Kaymakam Hakan Alkan, yayımlanan son kararnameyle Osmancık Kaymakamlığına atandı. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Kaymakam Alkan, evli ve 1 çocuk babasıdır.