Ali BABACAN’ın kurduğu Deva Partisi Çorum’da teşkilatlanma çalışmalarını başlattı.

Türkiye geneli gönüllü olmak isteyen kişilerin başvuru sayısı 100.000’i aşan Deva Partisi, Çorum’da teşkilatlarda görev almak için başvuru yapan gönüllülerde bayramın 1.günü zoom uygulaması üzerinden 4 saatlik bir görüşme yaptı. Çorum bölgesi teşkilatlanma komisyonu başkanı, Deva Partisi genel başkan yardımcısı ve seçim işleri başkanı Eski milletvekili Av. İdris ŞAHİN başkanlığında gerçekleştirildiği bildirildi.

Teşkilatlarda görev almak isteyenlerin görüş ve önerileri alınan görüşmede ağırlıklı olarak Çorum’un temel sorunları ve teşkilat yapısı için öneriler görüşüldü.

Deva Partisi Genel başkan yardımcısı Av.İdris ŞAHİN; ” Çorumlu hemşehrilerimizin ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim. Bayramdan sonra en kısa zamanda Çorum’u ziyaret edeceğiz, partimize gönül verenler teşkilatlarımızda görev almak isteyenlerle birlikte saat kulesi meydanından başlayıp Kadeş meydanına kadar gönüllü arkadaşlarımız önde bizler arkasında hep birlikte yürüyeceğiz, Çorum’un ve Çorum halkının her türlü destekçisiyiz, her türlü sorunlarına deva olmak için geliyoruz.” dedi.

Çorum ile birlikte tüm Türkiye’de teşkilatlanmaların haziran ayın sonuna kadar tamamlanacağı, Çorum merkez ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyen yaklaşık 500 kişi ile irtibata geçildiği, gruplar halinde zoom uygulaması üzerinden görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Başvuru yapanların arasında Çorum’da önde gelen önemli isimlerinde yer aldığı, her görüşten insanların başvuru yaptığı gelen bilgiler arasında. Parti politikası ise teşkilatlarda görev alacak kişilerin %75’inin daha önce hiç bir siyasi faaliyette bulunmamış ve siyaset yapmamış insanlardan oluştuğu bildirildi. Çorum’un tüm ilçelerinde il başkanlıkları oluşturulması planlanıyor, ilçe düzeyinde de katılımın yoğun olduğu verilen bilgiler arasında.

Genel Başkan Yardımcısı Av. İdris ŞAHİN; ” Teşkilatlar tamamlandıktan sonra Genel Başkanımız Sayın Ali BABACAN’la birlikte Çorum’u ziyaret edeceklerini, özellikle esnaf ziyaretleri gerçekleştirip çaylarını içeceğiz, her türlü dertlerini dinleyeceğiz, biliyoruz bütün esnaflarımız dertli, özellikle Çorum esnafımız dahada dertli, esnaf kardeşlerimize sesleniyorum sabredin, dertlerinize deva olmaya geliyoruz” dedi.