Osmancık’ın sevilen simalarından Alaaddin Uğur (Çöl) Saadet Partisi’nden Osmancık Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Osmancık’ın tanınmış ve sevilen simalarından Alaaddin Uğur Demokrasi Meydanı’nda kalabalık bir katılım ile Saadet Partisi’nden Osmancık Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasına Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Merkezi İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, İlçe başkanı Halil İbrahim İnoğlu, Çorum Gençlik Kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkanı Faruk Cıdık’ın yaptığı kısa açılış konuşmasının ardından konuşma yapan Alaaddin Uğur şu ifadelere yer verdi; “Çok saygıdeğer Osmancık halkı, sizlerin isteğiyle ve Saadet Partisi’nin çağrısı ile tekrar adaylığımı açıklıyorum. Geçmiş dönemlerden ben kimseye kırgın değilim. Ben Osmancık sevdalısıyım. bakıyorum bugün burada her siyasi görüşten hemşerilerim var. Bugün burada herhangi bir siyasi parti yok, Osmancık sevdası var. Ben diğer partilerden de seçildiğim zamanlarda hizmet için çalıştım, hizmetleri de hemşerilerimiz için getirdim. Geçmiş dönem seçimlerinden sonra ben aday olmayacağımı açıkladım. Fakat Osmancık halkı dedi ki; “Biz sana 6000 oy verdiysek bunun vebali var, tekrar çıkacaksın” dediler, çıktım. Demek ki, bu dönem nasip Saadet’ten miş, Saadet Partisi ile Osmancık Saadete erecek. Ben insanımızı siyasi görüşlerine göre ayırt etmiyorum, gecenin 12’sinde kapımı çalıp gelebilirsiniz. Hiç bir partiye de kırgınlığım yok, ben sizler için aday oldum. Fakat oralarda koltuk davası olduğu için değiştirildim. İstenmediğim hiç bir yerde de olmam. Saadet Partisi il başkanımız iki dönemdir gelmem için çağrıda bulundu. Sizler bana değer veriyorsunuz. Başkan yapmasanız da, öldüğümde cenazem herkesinkinden daha kalabalık olacak. Kalp krizi atlattığımda dedim ki; “Yarabbi bana bir 5 sene daha ömür ver de, bu memlekete 5 sene daha hizmet edeyim”. Ben bu memlekete böyle aşığım. Ben başka partiden aday olup seçildiğimde Vekilimiz Oğuzhan Bey “ben sizinle çalışmam” diyemez. Çalışmada göreyim, o zaman Osmancık’a girebiliyor musun? Osmancık seni seçip vekil olarak gönderecek, sen “Alaaddin’i başkan seçerseniz, ben çalışmam” diyemezsin. Çalışmazsan bir dahaki seçimde bu millet seni uzaya çıkartır. Seni, adayda yapmaz oy da vermez. Bu milletin oylarıyla geliyoruz, bende bu milletin hizmetkarıyım, sende. Üç dönemdir aday değiştirerek seçimlere giriyorlar. Şimdi de yeni bir aday, Recep Beyi getiriyorlar. Hayırdır, Recep Tayyip Erdoğan’ı mı getiriyorsunuz? Korkarsanız Recep Tayyip Erdoğan’ı da getirebilirsiniz, O benim Cumhurbaşkanım, ben onu seviyorum, saygı duyuyorum. Ben başpehlivan arıyorum zaten, ayağa güreşmem. Ben aday adayı olmam, aday olurum dedim. Lider el öpmez, el öpeceksin, önünü ilikleyeceksin “padişahım çok yaşa” diyeceksin. Recep beyle karşılaştık, sanki valiliyle görüşüyorum sandım. Ben esnaflık yaptım, esnafın halinden anlarım. Bize her dönem memur getiriyorlar. Aday olacak diye getirdikleri Recep beyin yanına ben zor yanaşıyorum, vatandaş nasıl yanaşsın.

Buraya kadar gelip destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Allah razı olsun, Allah’a emanet olun.”

Programın ardından Uğur parti yönetimi ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Uğur, İl Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ziyareti yaparak programını sonlandırdı.