Milletvekili adaylığı için görevini bırakan Orman ve Su İşleri Eski Müsteşarı, Eski Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Akca  “Osmancık İncesu Barajı tamamlandı. Tamamlanan barajın sulama projesinin devreye girmesi ile barajda biriktirilen suyla 8.170 dekar arazi sulanacak.”dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerine devam eden Ak Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Lütfi Akca, Osmancık İlçesine bağlı Evlik, Kargı ve İncesu köylerini ziyaret etti.

Köy ziyaretleri kapsamında Evlik, Kargı ve son olarak İncesu köyünü de ziyaret eden Prof. Dr. Lütfi Akca, İncesu Barajının hayırlı olmasını diledi.

Su profesörü olan Lütfi Akca,, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çorum’da yaptığı  yatırımlar ile münbit toprakları suyla buluşturmaya devam ediyor. Bu çerçevede yapımı devam eden Osmancık İncesu Barajı ise tamamlandı. Milletvekillerimizin takipleri neticesinde İncesu köyümüze barajın yapılmış olması hem köyümüz hem de civar yerlerimiz açısından son derece önemlidir. Halkımıza hayırlı olsun.  Geçtiğimiz aylarda tamamlanan ve temelden yüksekliği 61 metre olan baraj ile İncesu, Kargı ve Başpınar köylerimizin arazileri suyla buluşacak.”dedi.

Barajın sulama projesinin hizmete alınmasıyla bölge çiftçisinin dekar başına 650 lira ilave gelir elde edeceğini belirten Akca milletvekili adaylığı ve bu yıl beklenen kuraklık ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akca, “Su, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da öncelikli konulardan. Biz Son 15 yılda Çorum’da inşa edilen ve planlanan tesislerimizle Çorum’un sıkıntı yaşamaması için gerekli çalışmaları yaptık. Bundan sonraki süreçte diğer alanlarda da buna benzer çalışmaları daha yoğun şekilde Çorum Milletvekili olarak yürütmek üzere yola çıktık. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Çorumun; sanayisi,  hayvancılık ve tarımı, kültür ve turizmi ile önemli ekonomik potansiyelleri olduğunu hatırlatan Akca, uzun yıllar üniversite ve bürokraside kazandığı deneyimle Çorum’un bu potansiyellerini katma değere dönüştürecek, yeni istihdam alanları açacak birçok projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.