AK Parti Çorum Milletvekili adayları, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine başta milletvekili adayları olmak üzere tüm katılımcıları ve toplantıyı takip eden vatandaşları selamlayarak başladı.

“MİLLETİMİZE HİZMET İÇİN ÇIKTIĞIMIZ BU YOLCULUĞU MENZİLİNE ULAŞTIRACAĞIZ”

Milletvekili adaylarına, “Sizler AK Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerdeki milletvekili adayları sıfatıyla millî iradenin temsilciliğine talip olarak bu kutlu yolculuğa çıktınız. Ülkemize ve milletimize hizmet için hep beraber çıktığımız bu yolculuğu inşallah hayırlısıyla menziline ulaştıracağız” sözleriyle hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti,2002 Kasım’ından beri girdiği her seçimden birinci çıkmış bir partidir” dedi.

Milletin huzuruna ilk defa çıktıkları 2002 yılındaki seçimlerde yüzde 34 oy oranıyla parlamentonun yüzde 63’ünü alarak iktidar olduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu oranın, ülkemizin yakın tarihindeki en büyük başarı olduğuna dikkat çekti. 2007 seçimlerinde bu oranı yüzde 47’ye çıkararak yine tek başına iktidar olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “2011 seçimlerinde yüzde 50 seviyesine kadar ulaştık ve elbette tek başına iktidar olarak yola devam ettik. 7 Haziran 2015’te yüzde 41 düzeyindeki oy oranına rağmen tarihimizde ilk defa Meclis’te çoğunluğu sağlayamadığımız bir seçim yaşadık. Biz tek başımıza hükûmet kuramadık ama diğer partiler de çoğunluğu sağlayıp milletimizin karşısına çıkamadılar. Bunun üzerine 1 Kasım 2015’te seçimleri yeniledik ve yeniden yüzde 49,5’luk oy oranıyla tek başımıza iktidara geldik.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sırayla illerin adayları sahneye davet edildi. Sıra Çorum’a geldiğinde AK Parti Çorum Milletvekili Adayları; Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ve Serap Yıldırım sahneye çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte davetlileri selamlayarak birlikte fotoğraf çektirdiler.