AK Parti İl Başkanı Ahlatcı’nın Çorum’un taleplerini dile getiren sözleri Yozgatlılar’ı kızdırdı.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaretinde kentin haklı taleplerini dillendirmesi Yozgatlılar’ı fena kızdırdı. Kelimenin tam anlamıyla Yozgatlılar Ahlatcı’ya haksız yere ateş püskürdü.

Komşumuz Yozgat’ta yayım yapan Çamlık Gazetesi, AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaretinde, “Biz diğer illerin yararlandığı imkanlardan Çorum’un da faydalanmasını istiyoruz. Samsun, Tokat veya Yozgat’ta olanları kullanmak istemiyoruz. 560 bin nüfuslu bir ilin hükümetin tüm imkanlarını kullanmasını istiyorum.” şeklindeki sözlerini sütunlarına taşıdı.

Yozgatlı bazı bürokratlar ile Yozgatlılar dernek başkanının konuya dair tepkilerine yer verilen haberde, Çorum siyasetinin Yozgat’ı istemediği iddia edilirken, Çorum’un haklı taleplerini dillendiren AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ‘hadsizlik ve adaptan yoksun dil kullanmak’la suçlandı.

Ahlatcı’nın sözlerini ‘yüzsüzlük, samimiyetsizlik ve çirkinlik’ olarak yorumlayan Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Mesut Kaya’nın sözleri ise deyim yerindeyse ‘şecaat arzederken merd-i kıptî sirkatin söyler’ cinsinden. AK Parti Çorum İl Başkanı’nın ‘haddinin bildirilmesi’ gibi büyük laflar edilen tepki açıklaması aynen şöyle: “Çorum il başkanındaki özgüvenin çeyreği kadar Yozgat il başkanı da Yozgat’ın ihtiyaçlarını dile getirse keşke. Kaldı ki Çorum’a yapılan hizmetin çeyreği Yozgat’ta yok. Bu özgüven değil yüzsüzlük, samimiyetsizlik ve çirkinliktir. Bu Çorum il başkanının açıklaması ayrımcılık ve her iki hemşeri ilin arasına fenalık getirir. İhtiyaçlarını dile getirebilir ama bunu Yozgat üzerinden Yozgatlı üst düzey devlet adamı Sayın Fuat Oktay Bey’e söylemesi hadsizliktir. Umarım Sayın Oktay bu hadsiz Çorum İl Başkanına haddini bildirir.”

EDİTÖR’ÜN NOTU:

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın Külliye’de Yozgatlı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a Çorum’un yıllardır haklı talebi olan konuları aktarması her siyasetçinin yaptığı bir  davranıştır. Kaldı ki, Ahlatcı söz konusu görüşmede sadece Yozgat’ı  değil, diğer komşu illeri de örnek vermiştir. İktidarın temsilcisi il başkanının yaşadığı şehrin sorunlarını, taleplerini en üst düzeydeki bürokratlara bulduğu her fırsatta aktarmasından daha doğal ne olabilir? Bu ne ‘hadsizlik’, ne ‘çirkinlik’ ne de ‘samimiyetsizlik’tir. Bilakis samimiyetin ta kendisidir. Üstelik mağduriyeti ve hak talebini iletmek ne zamandan beri iki şehrin arasında fenalık doğurmuştur? Çorum ve Yozgat kardeş şehirlerdir. İl Başkanı’nın sözleri Yozgat’la bir husumetin neticesi değil, Çorum’un kronikleşen ve bir türlü çözülemeyen haklı taleplerinin dile getirilmesidir. Özetle İl Başkanı’nın o sözleri Çorum’un Yozgat’la bir derdi olduğu için değil, Çorum’un kendi meselelerini dile getirmek için söylediği anlaşılmalı. Bize göre esas çirkinlik ve samimiyetsizlik, AK Parti İl Başkanı’nın sözlerini kullanarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nı bir ilin iktidar temsilcisine ‘haddini bildirme’ye davet etmektir. Bu aba altından sopa göstermekten başka bir şey değildir. Komşumuz Yozgatlılar siyasi güce güvenerek bu sözleri sarfediyor olmalılar. Ancak Çorum ve Çorumlular bildikleri doğru yoldan şaşmayacaklardır.

Haber Kaynak: www.habercim19.com

Fotoğraflar :Çorum İHA