Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde 25 Nisan günü eş zamanlı olarak düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü Çorum’da  yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Çorum Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından Valiliğimiz koordinasyonunda İlk olarak Ulucami’de sabah namazını müteakip 57. Alayın son yemeği olan kırık buğday çorbası dağıtımıyla başlayan program, saat:09.00’da Pirbaba Parkının önünden Çorum Şehitliğine yürüyüş yapılarak devam etti.
 
Yürüyüşe Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Kokutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, siyasi parti il temsilcileri, daire amirleri, askerler, öğrenciler ve  çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Şehitlikte Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer tarafından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapıldı. 57. Alay Vefa Yürüyüşü; Şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesi ve Kuran-ı Kerim okunup tüm Şehitlerimiz için dua edilmesiyle sona erdi.