Osmancık’a bağlı Çampınar Köyün’ de yaşayan Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Üyesi ve onursal başkanı emekli fizik-kimya öğretmeni Salim Savcı köy kütüphanesinde bulunan kitaplarını bağışlamayı düşünüyor.

Salim Savcı amcası Türk siyaset bilimcisi,  hukukçu, araştırmacı yazar Prof. Bahri Savcı adına Çampınar Köyü’nde yeğeni Osman Savcı ile birlikte 1999 yılında kurdukları kütüphanedeki kitapları bağışlamayı düşünüyor.

96 yaşındaki emekli öğretmen Salim Savcı yaşarken kütüphanede bulunan kendi yazdığı kitaplarla birlikte toplamda 11 bin kitabı isteyen kişi yada kurum olduğu taktirde verebileceğini söyledi.

20 yılda biriken kitapların her geçen gün arttığını belirten Savcı yaşının vermiş olduğu durumdan kaynaklı eskisi gibi kütüphane ile ilgilenemediğini belirterek  “Yeğenim Osman Savcı ile birlikte 1999 yılında kurduğumuz Çorum-Osmancık-Çampınar Köyü Prof. Bahri Savcı Kütüphanesi’nde toplamda 11 bin kitap bulunuyor. Bu kitapların 3 bin adedi kendi yazdığım kitaplardan oluşuyor.

Yeğenim Osman Savcı ile birlikte kurduğumuz kütüphanede rehberlik ve danışmanlık görevlerini uzun yıllarca üstlendim.  Yeğenim 2018 Şubat ayında vefat etti. Onun vefatı ve yaşımın da vermiş olduğu sağlık problemleri dolayısıyla kütüphane ile yeteri kadar ilgilenemedim.

Benden sonra kitapların akıbetinin ne olacağını düşünmek istemiyorum.  Okullara, kişilere farklı kurumlara bu kitapları yaşarken vermek istiyorum“şeklinde konuştu.