Osmancıklı Müsteşar aday oluyor!

1
24

Başbakanlık Başdanışmanı Osmancıklı hemşehrimiz Prof. Dr. Lütfi Akca, AK Parti Çorum Milletvekili Adaylığı için  bu gün görevinden istifa etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı E. Müsteşarı Başbakanlık Başdanışmanı Osmancıklı hemşehrimiz Prof. Dr. Lütfi Akca AK Parti Çorum Milletvekili Adaylığı için bu gün görevinden istifa etti.

Lütfi Akça’nın yarın AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yapması bekleniyor.

Prof.Dr. Lütfi Akça

1957 yılında Osmancık (Çorum) ‘da doğdu. (1976-1981) İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Lisans, (1981-1983) İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans, (1983-1989) İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı’nda doktora yaptı. 1990 yılında Doçent, 2001 yılında ise Profesör oldu.

Kasım 2007’de Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğüne atanan Akça, bu görevi Eylül 2010 tarihine kadar sürdürdü. Ardından Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarlığına getirilen Akça, Bakanlıkların yeniden yapılanmasının ardından bir dönem Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevini sürdürdü. Akça  Evli, 3 çocuk babası.

1 Yorum

  1. Sayın vekilim öncelikle başarınızın devamını diliyorum vekilim kobilere kıredi veriyosunuz nefes alsın diye ama vegi borcu ssk borcu olanlara vermiyosunuz peki bu kobi nasıl nefes alcak kiredi veeilip borcunu ordan kesseniz olmazmı bu konuyla ilgileneceğinizi umut eder saygilar sunarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here