Koyunbaba Köprüsü Yayaların Ulaşımına Açılıyor

0
20

Restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Koyunbaba Köprüsünün Ramazan ayı öncesinde yayalara açılacağı bildirildi.

Koyunbaba Köprüsünün restorasyonunda çalışan işçilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanı Hamza Karataş, özverili çalışmalarından dolayı işçilere teşekkür etti.

Başkan Karataş, çalışmalar hakkında Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Abdullah Sağ’dan bilgi aldı.

Koyunbaba Köprüsünün Osmancık için en önemli kültür varlığı olduğuna işaret eden Karataş, restorasyon çalışmaları ile birlikte eserin geleceğinin güvence altına alındığını ifade etti.

RAMAZANDAN ÖNCE ULAŞIMA AÇILACAK

Başkan Karataş, köprüde ulaşımı engelleyen zemin çalışmalarının 15 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek “Restorasyon hassas bir iş. Doğal olarak çalışmalar da uzun sürüyor. Çalışmalarda sona gelinmiş durumda. Ramazan ayından önce kısmi olarak yayaların kullanımına açılacak. Köprünün yaklaşma duvarlarındaki çalışmalar ise Haziran ayında da devam edecek” dedi.

KÖPRÜ KIZILIRMAK İLE BULUŞTU

Restorasyondan önce Koyunbaba Köprüsünün üçte birinin Kızılırmak içerisinde, geriye kalan kısmının ise toprak dolgu altında olduğunu kaydeden Karataş “Kızılırmak Islah Projesi ile birlikte Koyunbaba Köprüsündeki toprak dolgu kaldırıldı. Köprünün tüm kemerleri suyla buluştu. Daha önce toprak altında kalan yaklaşma duvarları da köprünün her iki tarafında yeniden hayat bulacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here